ارزهای دیجیتال

آموزش سایت CoinMarketCapاطلاعات بازار ارزهای دیجیتال

آموزش سایت CoinMarketCap اطلاعات بازار ارزهای دیجیتال

سایت کوین مارکت کپ CoinMarketCap سایت معروف و پرکاربرد در زمینه ارزهای دیجیتال بلاکچین به خصوص بیت کوین و اتریوم و دیگر رمز ارزها می‌باشد که اطلاعات مختلفی همچون نمودار ارزهای دیجیتال و معرفی هر ارز دیجیتال را در اختیارتان قرار خواهد داد. در این سایت لیست تمامی ارزهای دیجیتال را مشاهده خواهید کرد که در این لیست تمامی اطلاعات مربوط به هر ارز را به صورت کامل در اختیارتان قرار خواهد داد. سایت کوین مارکت کپ توسط افراد حرفه ای در بازارهای ارز دیجیتال به صورت مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای پاسخ به سوال سایت CoinMarketCap چیست در ادامه همراه ما باشید.

لیست ارزهای دیجیتال در سایت کوین مارک کپ CoinMarketCap

آموزش سایت CoinMarketCap اطلاعات بازار ارزهای دیجیتال

همان طور که در لیست ارزهای دیجیتال سایت کوین مارکت کپ مشاهده می‌کنید هر ارز دارای ستون های از اطلاعات بازار مربوط به آن است که در بازار هر ستون کاربرد آن را برای شما نوشته ایم:

Market Cap مارکت کپ چیست؟

با توجه به اینکه یکی از ستون های مربوط به سایت CoinMarketCap به نام مارکت کپ می باشد باید گفت این ستون مربوط به ارزش بازار هر ارز دیجیتال می باشد. در صنعت بلاکچین به کلمه Market Cap ارزش بازار هر ارز دیجیتال گفته می شود. به طور مثال اگر تا به امروز 18 میلیون بیت کوین استخراج یا ماین شده باشد این عدد را با قیمت فعلی بیت کوین ضرب کرده و ارزش بازار بیت کوین به دست خواهد آمد.

ارزش بازار ارز دیجیتال یا مارکت کپ = قیمت ارز دیجیتال * تعداد ارز دیجیتال

ارزش بازار بیت کوین = 23000 * 18000000 = 414,000,000,000

Circulating Supply یا سرمایه یا عرضه در گردش چیست ؟

اگر بخواهیم به صورت ساده Circulating Supply یا سرمایه و عرضه در گردش را توضیح بدهیم باید گفت تعداد عرضه شده از یک ارز دیجیتال را گویند. به طور مثال در زمان فعلی 18 میلیون بیت کوین از 21 میلیون قابل استخراج بیت کوین ، استخراج شده است. ماینر ها و افرادی که بیت کوین را استخراج می کند به طور پیوسته در تلاش هستند تا 21 میلیون بیت کوین را بتوانند به انتها رسانده و تمامی آن را استخراج کنند که در مطالب دیگر به صورت کامل آن را توضیح خواهیم داد.

صفحه شخصی هر ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap

با کلیک بر روی نام هر ارز دیجیتال در لیست سایت کوین مارکت کپ به صفحه شخصی ارز دیجیتال رفته و در این صفحه می‌توانید به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنید. در این صفحه به صورت زنده قیمت ارز دیجیتال نمایش داده شده و می‌توانید به اطلاعات بیشتری را مشاهده کنید.

آموزش سایت CoinMarketCap اطلاعات بازار ارزهای دیجیتال

در صفحه شخصی بیت کوین در سایت CoinMarketCap همان طور که مشاهده می‌کنید مجددا ارزش یا مارکت کپ و حجم معاملات وتعداد بیت کوین استخراج شده را نمایش می‌دهد. همچنین در بخش Charts می‌توانید نمودار بیت کوین را مشاهده کنید. این نمودار در تایم فریم های مختلف اطلاعات بازار ارزش دیجیتال مورد نظرتان را به صورت تحلیل تکنیکال به شما نمایش می‌دهد. همچنین در همین صفحه درباره ارز دیجیتال و نحوه شکل گیری آن توضیحات کاملی برای شما قرار گرفته است.

بخش های دیگر صفحه شخصی هر ارز دیجیتال:

  • تب Charts : نمایش نمودار ارز دیجیتال
  • تب Market Pairs : اطلاعات معاملات ارز دیجیتال در مارکت های مختلف مانند باینانس و دیگر صرافی های ارز دیجیتال
  • تب Social : مطالب منتشر شده از ارز دیجیتال در شبکه اجتماعی

منوی Tools سایت کوین مارکت کپ CoinMarketCap

در این منو در ابزار تبدیل ارزها به یکدیگر و لیست شخصی ارزهای دیجیتال وجود دارد. در ابزار تبدیل ارزها currency Converter شما می‌توانید ارزهای مختلفی را به یکدیگر تبدیل کنید. در بخش تعدادی زیادی از ارزهای کشورهای مختلف به همراه ارزهای دیجیتال وجود دارد که می‌توانید با انتخاب هرکدام ، به یکدیگر تبدیل کنید.

آموزش سایت CoinMarketCap اطلاعات بازار ارزهای دیجیتال

در این صفحه ارزها با یکدیگر جفت نیز شده اند که با کلیک بر روی هرکدام به صورت خودکار برای شما تبدیل می‌شوند.

در این آموزش از فراترید سعی شد تا تمامی بخش های سایت CoinMarketCap توضیح داده شود. اگر بخشی از این سایت را متوجه نشده اید در بخش نظرات اعلام کنید تا توضیح داده شود.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *