آموزش فارکس

آموزش ثبت نام در بروکر آلپاری + امکانات Alpari

آموزش ثبت نام در بروکر آلپاری فارکس

قبل از اینکه به سراغ ثبت نام در آلپاری برویم خوب است کمی با این بروکر آشنا شده و تمامی امکاناتی که این بروکر فارکس به مشتریان خود ارائه می دهد را به شما کاربران فارسی زبان بازار فارکس معرفی کنیم. کارگزاری آلپاری یکی از قدیمی ترین بروکرهای بازار Forex می باشد که از سال 1998 شروع به کار کرد و از آن زمان خدمات بسیار متنوعی را به مشتریان خود ارائه می کند. این بروکر از جمله معدود بروکرهای فارکس می باشد که خدمات خود را همچنان به معامله گران ایرانی ارائه می دهد و سعی کرده با روش های خود به نحوی تحریم های آمریکا رو دور زده و به ارائه خدمات به مشتریان ایرانی خود ادامه دهد. در ادامه همراه ما باشید تا آموزش ثبت نام فارکس آلپاری را به شما ارائه دهیم.

بروکر آلپاری چیست ؟

همان طور که در بالا توضیحاتی در مورد بروکر فارکس آلپاری داده شد این بروکر از جمله قدیمی ترین و بهترین بروکرهای فارکس می باشد که با ایرانیان کار کرده و اغلب معامله گران ، فارکس را با نام این بروکر می شناسند. اغلب افرادی که با بازار فارکس آشنا می شوند در ابتدا با ثبت در بروکر آلپاری شروع به معامله و یادگیری کرده که بهتر است در همین ابتدا با نحوه ثبت نام در بروکر Alpari و معرفی بخش مهم آن آشنا شوید. پس همراه ما باشید تا مراحل ثبت نام در بروکر آلپاری را آموزش دهیم.

آموزش افتتاح حساب در بروکر آلپاری

در اولین مرحله ثبت نام در آلپاری به سراغ وبسایت این کارگزاری فارکس رفته و به بخش ثبت نام آن مراجعه می‌کنیم. دکمه ثبت نام در این بروکر در زیر همین پاراگراف قرار دارد که با کلیک بر روی آن می‌توانید به صفحه نخست Alpari مراجعه کنید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید با مراجعه به صفحه نخست بروکر آلپاری، دکمه ثبت و نام و ورود آن را مشاهده می‌کنید که با کلیک بر روی دکمه ثبت نام آن به صفحه ثبت نام مراجعه می‌کنیم.

آموزش ثبت نام در بروکر آلپاری

در صفحه نخست بروکر آلپاری، در منو بالا بخش های مهم این کارگزاری فارکس قرار گرفته است. برای ثبت نام در بروکر آلپاری لطفا بر روی دکمه ثبت نام در گوشه ثبت چپ کلیک کرده تا به بخش ثبت نام این بروکر مراجعه کنید. تمامی بخش ها و مراحل ثبت نام بروکر Alpari فارسی بوده با اینحال به صورت مرحله و به مرحله ثبت نام آن را توضیح می دهیم. در مرحله نخست صفحه ثبت نام ، فیلد های نام و نام خانوادگی به همراه ایمیل و شماره موبایل خود را باید وارد کنید. حتما نام و نام خانوادگی خود را به انگلیسی وارد کرده و همچنین شماره موبایل و ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید. در بخش های بعدی برای دریافت کد تایید نیاز به دسترسی به این دو دارید.

آموزش افتتاح حساب در بروکر آلپاری

پس از وارد کردن موارد خواسته شده در فرم ثبت نام بروکر آلپاری بر روی دکمه ادامه کلیک کنید تا به مرحله بعدی ثبت نام مراجعه کنید. در این مرحله باید کشور و شهر خود را وارد کنید. تمامی شهر های ایران قابل انتخاب بوده پس حتما این مرحله رو درست وارد کرده و پس از آن بر روی دکمه ادامه کلیک کنید.

آموزش ثبت نام در بروکر آلپاری

پس از وارد کردن وارد کردن کشور و شهر خود و کلیک بر روی دکمه ادامه در ثبت نام بروکر آلپاری کلیک کنید. در بخش بعد به دو روش باید حساب خود را تایید کنید. از طریق اس ام اس و ایمیل می توانید کد تاییدی که برای شما ارسال شده است را دریافت کرده و در این مرحله در بخش کد تایید وارد کنید. همان طور که گفته شده شماره موبایل و ایمیل خود را در مرحله افتتاح حساب بروکر آلپاری صحیح وارد کنید تا در این مرحله دچار مشکل نشوید.

آموزش ثبت نام در کارگزاری Alpari

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید دو نوع روش دریافت کد تایید ثبت نام بروکر آلپاری وجود دارد. از روش ایمیل اگر استفاده کرده اید بر روی این گزینه کلیک کرده و پس از درخواست منتظر بمانید تا کد برای شما ارسال شود. با دریافت کد تایید در ایمیل خود می‌توانید آن را در بخش کد تاییدی وارد کنید. روش دریافت اس ام اس هم فرقی ندارد و به همین صورت با درخواست اس ام اس و وارد کردن آن در بخش کد تاییدی می‌توانید حساب خود را تایید کنید.

پس از مرحله وارد کردن کد تایید و در صورت صحیح بودن آن، حساب شما تایید شده و پنجره شناور در تصویر بالا برای شما نمایش داده خواهد شد. پس از ورود به کابین شخصی در بروکر آلپاری باید رمز خود را انتخاب کنید تا بتوانید از امکانات بروکر آلپاری استفاده کنید. پس این مرحله باید وارد کابین شخصی آلپاری شده و مراحل احراز هویت بروکر آلپاری را انجام دهید.

آموزش احراز هویت در آلپاری

پس ازپایان ثبت نام در بروکر آلپاری نوبت به بخش احراز هویت اینب بروکر فارکس می‌رسد. برای ورود به این بخش همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید منو بالا گزینه حساب من کلیک کرده و در زیر منو بازشده بر روی گزینه ارسال مدارک کلیک کنید.

آموزش ثبت نام در بروکر آلپاری + امکانات Alpari

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در صفحه احراز هویت بروکر آلپاری بخشی به عنوان ارسال مدارک در نظر گرفته شده است که از این طریق باید مدارک خود را ارسال کنید. در بخش انتخاب نوع مدرک بر روی گزینه گذرنامه یا کارت ملی کلیک کنید تا پنجره ارسال مدارک جهت احراز هویت آلپاری باز شود.

آموزش احراز هویت در آلپاری

در مرحله ارسال مدارک احراز هویت بروکر آلپاری ابتدا کشور ایران رو انتخاب کرده و پس از آن باید نوع مدرک شناسایی خود را انتخاب کنید. در این بخش می‌توانید گذرنامه، کارت ملی(شناسایی) و یا گواهینامه رانندگی را جهت احراز هویت بروکر Alpari انتخاب کنید. پس از ارسال مدرک شناسایی مطابق با نوعی که خود بروکر آلپاری اعلام کرده و باید منتظر شوید تا مدارک تایید شود تا بتوانید از خدمات آلپاری بهره مند شوید.

آموزش احراز هویت در آلپاری

آموزش افتتاح حساب واقعی در آلپاری

تا این مرحله نحوه ثبت نام و احراز هویت را در بروکر آلپاری به شما آموزش دادیم. پس از تایید مدارک از سوی بروکر آلپاری می‌توانید به سراغ ایجاد حساب تجاری یا واقعی در بروکر آلپاری برویم. برای ورود به این بخش می‌توانید از ستون سمت راست که منوهای کابین شخصی آلپاری در آن قرار دارد بر روی گزینه فارکس، فلزات و CFD کلیک کنید.

آموزش افتتاح حساب واقعی در آلپاری

در مرحله ایجاد حساب تجاری در بروکر آلپاری می‌توانید نوع حساب خود را در بروکر آلپاری انتخاب کنید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده میکنید در صفحه ایجاد حساب تجاری، بخش های آن شماره گذاری شده است تا به صورت کامل به شما توضیح دهیم.

در گزینه 1 شما می‌توانید یک حساب تجاری جهت معامله در فارکس را ایجاد کنید. با کلیک بر روی گزینه 2 می‌توانید از خدمات ایجاد حساب در باینری آپشن آلپاری بهره مند شوید. گزینه 3 مربوط به حساب های تجاری شخصی می باشد که وظیفه ترید و معامله فقط پول خود در بروکر آلپاری بر عهده خودتان می باشد. گزینه 4 مربوط به ایجاد حساب های سرمایه گذاری یا PAMM بروکر آلپاری می باشد

انواع حساب در بروکر آلپاری

طبق تصویر بالا چون تصمیم ما ایجاد یک حساب تجاری شخصی برای معامله در فارکس می باشد از گزینه معاملات مستقل فارکس استفاده میکنیم.پس از آن باید نوع حساب خود را که شامل حساب حقیقی و مجازی بروکر آلپاری می باشد انتخاب کنید. پس از انتخاب نوع حقیقی باید نوع حساب حقیقی خود را که به طور کلی در دو دسته متاتریدر 4 و 5 قرار میگیرد انتخاب کنید.

انواع حساب های حقیقی در بروکر آلپاری

همان طور که در تصویر بالا مشاهده میکنید با انتخاب نوع حقیقی برای ایجاد حساب در بروکر آلپاری، انواع مختلفی از این نوع حساب برای شما در دسترس می باشد که هرکدام دارای شرایط خاص خود بوده که باید به این شرایط آگاه شوید. تعداد حساب حقیقی بروکر آلپاری 6 نوع می باشد که به دارای شرایط زیر است:

حساب حقیقی آلپاری standard.mt4

این نوع حساب مناسب برای معامله گران تازه کار بوده هم معامله گران حرفه ای می‌توانند از آن استفاده کنند.

جزییات حساب حقیقی آلپاری standard.mt4 :

 • پلت فرم معاملاتی : متاتریدر 4
 • حداقل سپرده:  20 دلار  / 20 یورو
 • اسپرد: از 0.3 پیپ

حساب حقیقی آلپاری nano.mt4

در این حساب هر لات معادل 0.01 لات استادارد است و به شما اجازه می دهد با ریسک کمتری معامله کنید.

جزییات حساب nano.mt4 :

 • پلتفرم تجاری: متاتریدر 4
 • حداقل سپرده: USC 0  / EUC 0

حساب حقیقی آلپاری ecn.mt4

نوع جدیدی از حساب های ECN که درآن کمیسیون در اسپرد در نظر گرفته شده، در این شرایط کنترل حساب آسان تر خواهد بود.

جزییات حساب ecn.mt4 :

 • پلتفرم تجاری: متاتریدر 4
 • حداقل سپرده: 300 دلار  / 300 یورو
 • اسپرد: از 0.1 پیپ

حساب حقیقی آلپاری pro.ecn.mt4

بر روی پلتفرم متاتریدر 4 نقدینگی بین بانکی، اجرای بلافاصله سفارشات و معامله بدون مشکلات زمانی خرید و فروش از طریق تکنولوژی نوین ECN انجام خواهد شد.

جزییات حساب pro.ecn.mt4 :

 • پلت فرم تجاری: متاتریدر 4
 • حداقل سپرده: 500 دلار  / 500 یورو
 • اسپرد: از 0 پیپ

حساب حقیقی آلپاری standard.mt5

بهترین حساب برای شروع کار با پلتفرم متاتریدر 5.

جزییات حساب standard.mt5 :

 • پلتفرم تجاری: متاتریدر 5
 • حداقل سپرده: 100 دلار  / 100 یورو
 • اسپرد: از 0.3 پیپ

حساب حقیقی آلپاری ecn.mt5

این حساب برای معامله از طریق تکنولوژی ECN در پلتفرم متاتریدر 5 در نظر گرفته شده است.

جزییات حساب ecn.mt5 :

 • پلت فرم تجاری: متاتریدر 5
 • حداقل سپرده: 500 دلار  / 500 یورو
 • اسپرد: از 0 پیپ

با توضیحاتی که در باره نوع حساب های تجاری بروکر آلپاری داده شده، نوع حساب خود را انتخاب کنید. پس از آن باید نوع موجودی حساب خود را که شامل دلار و یورو می باشد انتخاب کنید. به دلیل سهولت در شارژ حساب بهتر است نوع دلاری را انتخاب کنید. پس انتخاب نوع حساب خود بر روی گزینه افتتاح حساب کلیک کنید تا حساب تجاری در بروکر آلپاری ایجاد شود.

انواع حساب در بروکر آلپاری

پس از ایجاد حساب حقیقی در آلپاری، اگر به صفحه نخست کابین شخصی خود مراجعه کنید، در بخش حساب های تجاری من می‌توانید حساب ایجاد شده را که شامل شماره حساب به همراه نوع و لوریج آن را مشاهده کنید. همچنین در این بخش موجودی حسابتان مشخص می باشد که در صورت نیاز می‌توانید با کلیک بر روی گزینه واریز، حساب تجاری مورد نظر را شارژ کنید.

آموزش نحوه شارژ و برداشت حساب در آلپاری

پس ایجاد حساب واقعی در بروکر آلپاری به سراغ نحوه شارژ حساب و برداشت در حساب های کارگزاری آلپاری می‌رویم. در این مرحله برای دسترسی به بخش واریز و برداشت، به صفحه نخست کابین شخصی آلپاری رفته و از طریق بخش حساب های تجاری من، بر روی دکمه واریز حسابی که در مرحله قبل ایجاد کردیم، کلیک میکنیم.

آموزش نحوه شارژ و برداشت حساب در آلپاری

پس از ورود به بخش واریز و برداشت ، طبق تصویر زیر نوع انتقال را بر رو واریز وجه قرار داده و در فیلد انتقال از، نوع کیف پول واریزی را انتخاب کنید. بهترین گزینه برای واریز وجه در بروکر آلپاری ، وبمانی و پرفکت مانی می باشد که با کمترین کارمزد می‌توانید حساب خود را در بروکر آلپاری شارژ کنید. در فیلد انتقال به، حساب حقیقی خود را انتخاب کرده و بر روی دکمه ادامه کلیک کنید.

آموزش نحوه شارژ و برداشت حساب در آلپاری

در این بخش که شارژ حساب آلپاری با وب مانی انتخاب شد باید مبلغ انتقالی جهت شارژ حساب کارگزاری آلپاری را وارد کنید. در بخش نمایش نرخ کارمزد می‌توانید کارمزدی که برای واریز وجه به حساب آلپاری پرداخت می‌کنید را مشاهده کنید. در فیلد آخر جهت امنیت واریز ها باید شمارت کارت ملی یا پاسپورت خود وارد کرده و بر روی دکمه ادامه کلیک کنید. در این مرحله وبسایت آلپاری به سایت وبمانی متصل شده و پس از تایید، پول به حساب حقیقی شما در بروکر آلپاری واریز خواهد شد.

شارژ حساب آلپاری با وب مانی

در این مرحله مشاهده کردین که نحوه واریز وجه در بروکر فارکس آلپاری بسیار ساده بوده و از طریق کیف پول وبمانی به راحتی می توانید مبلغ خود را واریز کنید. در روش برداشت وجه بروکر فارکس طبق تصویر زیر همانند روش واریز که روی دکمه واریز کلیک کردیم به این صفحه مراجعه کرده و نوع انتقال را بر روی برداشت وجه قرار می‌دهیم. در فیلد بعدی انتقال از ، را بر روی حساب حقیقی که قصد برداشت از آن را داریم قرار می‌دهیم. آخرین فیلد، انتقال به، می باشد که در اینجا برداشت از طریق وبمانی در بروکر آلپاری را انتخاب می‌کنیم. در پایان بر روی گزینه ادامه کلیک میکنیم.

آموزش برداشت وجه از بروکر آلپاری

در آخرین مرحله مبلغ انتقالی را وارد کنید. در فیلد بعدی شماره کیف پول وبمانی خود را وارد کرده و در صورت نیاز توضیحات خود را وارد کنید. در پایان بر روی گزینه ادامه کلیک کنید تا درخواست برداشت وجه در بروکر آلپاری ثبت شود. در این مرحله در زمان کمی درخواست شما بررسی شده و وجه مورد نظر به حساب دلاری شما در کیف پول وبمانی واریز خواهد شد. وبسایت های صرافی مختلفی وجود دارند که وبمانی را از شما خریده و برای شما ریال واریز می‌کنند.

برداشت وجه از طریق بروکر آلپاری فارکس

حساب سرمایه گذاری PAMM آلپاری

در مرحله ایجاد حساب های حقیقی آلپاری توضیح داده شد که در این می‌توانید از طریق صفحه ایجاد حساب، دو نوع حساب شخصی و سرمایه گذاری را در بروکر آلپاری بسازید. در این صفحه می‌توانید با انتخاب نوع حساب سرمایه گذاری، حساب مورد نظر خود را ایجاد کنید. حساب های سرمایه گذاری یا PAMM بروکر آلپاری به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با ورود به بخش سرمایه گذاری آلپاری، سرمایه افرادی که مایل سرمایه گذاری هستند را جذب کنید.

در بخش سرمایه گذاری یا کپی ترید آلپاری می‌توانید ضمن ایجاد یک حساب سرمایه گذاری برای جذب سرمایه ،سرمایه گذاران، خودتان نیز یک حساب سرمایه را انتخاب کرده و با واریز وجه به این حساب سرمایه گذاری، از معاملات این حساب PAMM آلپاری بهره مند شوید. در این بخش می‌توانید به صورت کامل به معاملات حساب سرمایه گذاری دسترسی داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید بخش سرمایه گذاری بروکر آلپاری بسیار بخش پرریسکی بوده و ممکن کل سرمایه خود را در این بخش از دست دهید. مشاهدات ما در این چند سال از این بخش، نتیجه مناسبی نبوده و دیده شده است که افراد با ایجاد حساب های سرمایه گذاری و جذب سرمایه در مدت کوتاه سود های خوبی را ارائه داده اند. اما با گذشت زمان حساب مورد نظر وارد ضرر شده و در عرض چند ماه کل سرمایه حساب PAMM نابود شده است. پس بهتر است با کسب دانش در زمینه معامله گری، وظیفه معامله و سرمایه گذاری در فارکس را خودتان انجام دهید تا مسئولیت کامل آن را بر عهده بگیرید.

ایجاد حساب باینری آپشن در بروکر آلپاری

فراترید در برابر آموزش های که به کاربران خود ارائه می دهد خود را مسئول می داند برای همین منظور توضیحات خاصی در این بخش ارائه نمی دهیم. دلیل آن هم روشن است! باینری آپشن بازار بسیار پرریسک بوده و بار روانی بسیار زیادی را به شما وارد میکند. این بازار می‌تواند سرمایه شما را در عرض چند ساعت چند برابر کرده و یا کل سرمایه شما را نابود کند. فردی در بازار های مالی موفق است که بتواند در آرامش کامل تحلیل های خود را انجام داده و بر اساس آن معاملات خود را انتخاب دهد. برای همین توصیه میکنیم اگر مایل هستید در بازار فارکس مداوم کسب سود کنید حداقل دور باینری آپشن را خط بکشید.

پس از پایان ثبت و آشنایی کامل با بروکر آلپاری بهتر است به سراغ یادگیری کامل فارکس رفته و پس از آن یک استراتژی مناسب را جهت تحلیل بازار فارکس انتخاب کنید. وبسایت آموزش فراترید با انتخاب بهترین استراتژی جهت ورود به فارکس، آموزش پرایس اکشن سم سیدن را ارائه داده است که به صورت کامل بر اساس عرضه و تقاضا شما را با بازارهای مالی، به ویژه بازار فارکس آشنا کرده و از طریق جریان سفارشات، به شما آموزش می دهد تا معاملات خود را در بازار فارکس انجام دهید. هم اکنون می‌توانید در این دوره فوق العاده شرکت کرده و به صورت آگاهانه وارد بازار فارکس شوید.

امیدواریم از آموزش نحوه ثبت نام و کار با بخش های مختلف بروکر آلپاری فارکس لذت برده باشید. سعی ما این است که این آموزش را به صورت مداوم بروز کرده و اگر مطلب مفیدی درباره بروکر آلپاری وجود دارد در این بخش قرار دهیم. خوشحال میشویم اگر سوالی در این رابطه دارین در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید. پر سود باشید.

1.4/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *